Renditja në Seria A për portierët dhe mbrojtësat më të mirë, përfshihen shqiptarët (FOTO LAJM)

Pëlqej
Mediat italiane kanë bërë një renditje në lidhje me vlerën e lojtarëve për çdo repart. Dy futbollistët e Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj dhe Thomas Strakosha ishin gjithashtu në renditje.

Gardiani shqiptar mban vendin e 8-të dhe ai tashmë vlen 4.9 milionë euro. Në klasifikimin e mbrojtësve bën pjesë edhe mbrojtësi shkodran Elseid Hysaj. Hysajrenditje është në vendin e 6. /albeu.com/
Shtuar më 02/01/2018, ora 17:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori