Reus nuk lëviz, gati rinovimi
Pëlqej
Shefi i klubit të Dortmundit, Watzke është shprehur se Reus nuk do të lëviz nga "Signal iduna park".

25-vjeçari pritet që të zgjas edhe kontratën.

“E kemi thënë shumë shpesh gjatë kësaj vere se Reus nuk do të largohet. Marco do të luajë për ne në sezonin e ardhshëm”.

“Nuk ka gjasa që ai të luajë diku tjetër. Do të përpiqemi ta lidhim me klubin për kohë të gjatë dhe po vazhdojmë me qetësi, ndërsa ai do ta rinovojë kontratën”, ka deklaruar Watzke për Kicker.

Reus luan për Dortmundin nga viti 2012, ndërsa kontrata e tij skadon në qershor të vitit 2017.
Shtuar më 04/08/2014, ora 10:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori