Revolucion tek PSG-ja, sakrifikohet Buffon
buffon00
Eleminimi i turpshmëm i PSG-së nga Liga e Kampionëve, pas asaj humbje shumë të hidhur në shëtpi, ka bërë që klubi francez të mendojë për një revolucion të madh.

Por tani skaudra franceze po mendon të bëjë një revolucion në ekip. I pari që mund të preket është Gianlugi Buffon cili ka bërë një gabim te goli i dytë, duke i dhënë avantazhin anglezëve.

Mosha 41-vjeçare e bën klubin francez ta mendojë dhe një herë rinovimin e tij.

Sipas asaj që raporton "L’Equipe", PSG nuk është e gatshme t’i rinovojë kontratën italianit, të cilit i skadon në muajin qershor. /alebuc.oom/
Shtuar më 16/03/2019, ora 15:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori