Rezultatet e plota ne Ligat europiane
Pëlqej
Albeu.com
Jane zhvilluar kete fundjave te gjitha ndeshjet ne pese ligat kryesore europiane. Barcelona dhe Reali shenuan fitore ndersa Milan barazoi. Ja te gjitha rezultatet ...La Liga- Java e 10-të
Getafe 0 - 3 Valencia
Sevilla 1 - 0 Recreativo Huelva
Deportivo La Coruna 1 - 0 Espanyol
Mallorca 3 - 3 Athletic Bilbao
Numancia 2 - 4 Real Betis
Osasuna 0 - 0 Atletico Madrid
Racing Santander 1 - 0 Sporting Gijon
Villarreal 2 - 1 Almeria
Barcelona 6 - 0 Valladolid
Real Madrid 4 - 3 Malaga

Liga Premier-Jave e 12-t
Fulham 2 - 1 Newcastle U.
Aston Villa 1 - 2 Middlesbrough
Manchester C. 1 - 2 Tottenham H.
Blackburn R. 0 - 2 Chelsea
Liverpool 3 - 0 West Bromwich A.
Hull C. 0 - 1 Bolton W.
Sunderland 1 - 2 Portsmouth
West Ham U. 1 - 3 Everton
Arsenal 2 - 1 Manchester U.
Wigan Athletic 0 - 0 Stoke C.

Serie A- Java e 11-të
Lecce 1 - 1 AC Milan
Catania 2 - 1 Cagliari
Chievo 0 - 2 Juventus
Fiorentina 2 - 1 Atalanta
Genoa 4 - 0 Reggina
Inter Milan 1 - 0 Udinese
Lazio 3 - 0 Siena
Napoli 2 - 0 Sampdoria
Bologna 1 - 1 AS Roma
Torino 1 - 0 Palermo

Ligue 1- Java e 13-të
Paris S.G. 1 - 0 Lille
Saint-Etienne 0 - 3 Rennes
Valenciennes 0 - 1 Nancy
Nantes 1 - 1 Toulouse
Bordeaux 2 - 0 Auxerre
Caen 0 - 1 Le Havre
Grenoble 0 - 3 Marseille
Lorient 0 - 1 Nice
Monaco 0 - 1 Lyon
Sochaux 2 - 1 Le Mans

Bundesliga-Java e 12-të
Eintracht Frankfurt 2 - 2 Stuttgart
Hertha BSC 1 - 0 Hoffenheim
Schalke 1 - 2 Bayern Munich
Arminia Bielefeld 0 - 2 Monchengladbach
Bochum 0 - 0 Werder Bremen
Hamburger SV 2 - 1 Borussia Dortmund
Karlsruhe 3 - 3 Bayer Leverkusen
Wolfsburg 3 - 0 Energie Cottbus
1. FC Cologne 2 - 1 Hannover
Shtuar më 10/11/2008, ora 23:05
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori