Rezultatet e plota ne ligat europiane
Pëlqej
Albeu.com
Jane zhvilluar te gjitha ndeshjet ne kater ligat me te rendesishme europiane, Premiere Ligue, La Liga, Serie A, Bundesliga dhe Ligue 1. Ja rezultatet perfundimtare te ketyre ndeshjeve ...La Liga- Java e 9-të

Athletic Bilbao 1 - 4 Villarreal
Atletico Madrid 2 - 0 Mallorca
Malaga 1 - 4 Barcelona
Almeria 1 - 1 Real Madrid
Espanyol 1 - 0 Osasuna
Recreativo Huelva 1 - 1 Getafe
Sporting Gijon 3 - 1 Numancia
Valladolid 3 - 2 Sevilla

Premierliga- Java e 11-të

Bolton W. 2 - 0 Manchester C.
Everton 1 - 0 Fulham
Chelsea 5 - 0 Sunderland
Manchester U. 4 - 3 Hull C.
Middlesbrough 1 - 1 West Ham U.
Portsmouth 1 - 2 Wigan Athletic
Stoke C. 2 - 1 Arsenal
West Bromwich A. 2 - 2 Blackburn R.
Tottenham H. 2 - 1 Liverpool

Serie A- Java e 10-të

Atalanta 0 - 0 Lecce
Cagliari 5 - 1 Bologna
Lazio 1 - 0 Catania
Palermo 3 - 0 Chievo
Sampdoria 1 - 0 Torino
Siena 1 - 0 Fiorentina
Udinese 2 - 2 Genoa
AC Milan 1 - 0 Napoli
Juventus 2 - 0 AS Roma
Reggina 2 - 3 Inter Milan

Ligue 1 - Java e 12-të

Le Havre 2 - 3 Monaco
Rennes 1 - 0 Sochaux
Marseille 3 - 1 Saint-Etienne
Auxerre 0 - 0 Valenciennes
Lille 2 - 0 Nantes
Lorient 1 - 1 Grenoble
Nancy 1 - 0 Bordeaux
Nice 1 - 0 Paris S.G.
Toulouse 0 - 1 Caen


Bundesliga- Java 11-të

Bayern Munich 3 - 1 Arminia Bielefeld
Energie Cottbus 0 - 2 Schalke
Hannover 3 - 0 Hamburger SV
Hoffenheim 4 - 1 Karlsruhe
Stuttgart 1 - 3 1. FC Cologne
Werder Bremen 5 - 1 Hertha BSC
Bayer Leverkusen 2 - 0 Wolfsburg
Shtuar më 03/11/2008, ora 04:02
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori