Rezultatet e Superligës së Kosovës - Java 19
Albeu.com
Rezultatet dhe tabela e klasifikimit te Superligës së Kosovës - Java 19.Besiana-Prishtina 0:5
Gjilani-Drenica 1:2
Liria-Besa 2:3
Shqiponja-Kosova (Vushtrri) 0:0
Hysi-Flamurtari 1:0
Kosova (Prishtine)-Trepça'89 0:4
KEK-u -Ferizaj 2:1
Trepça-Vllaznimi nuk u zhvillua

Tabela:
1.Prishtina 19 12 4 3 33:13 20 40
2.Besa 19 11 4 4 40:21 19 37
3.Trepça’89 19 10 4 5 33:20 13 34
4.Besiana 19 9 3 7 26:27 -1 30
5.Shqiponja 19 8 5 6 26:16 10 29
6.Flamurtari 19 8 5 6 26:22 4 29
7.Kosova (V) 19 7 7 5 22:19 3 28
8.Trepça 18 7 6 5 24:23 1 27
9.Gjilani 19 7 5 7 21:19 2 26
10.Hysi 19 7 5 7 22:23 -1 26
11.Ferizaj 19 7 5 7 22:30 -8 26
12.Drenica 19 6 6 7 32:35 -3 24
13.KEK-u 19 7 2 10 33:32 1 23
14.Liria (-3) 19 6 5 8 27:34 -7 20
15.Vllaznimi 18 3 3 12 17:34 -17 12
16.Kosova (P) 19 0 3 16 13:50 -37 3
Shtuar më 02/04/2007, ora 12:13
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori