Rezultatet: Liga e Kampionëve, mbyllen të gjitha ndeshjet (VIDEO)

Janë zhvilluar sonte ndeshjet e dyta të grupeve A,B,C dhe D ku nuk munguan rezultatet befasuese në disa prej ndeshjeve të garës më prestigjoze evropiane.

grupin A, Bayer mposhti Lokomotiva Moscow me rezultat 1-2, derisa Atletico Madrid fitoi 3-2 ndaj Salzburg.

grupin B, Interi nuk mori më shumë se një pikë ndaj Shakhtar Donetsk me rezultatin 0-0.

Në këtë grup Real Madrid nxori një barazim 2-2 në minutat e fundit të ndeshjes ndaj Borussia Meinchengladbach me golat e vonshëm te Karin Benzemas dhe Casemiros.

Ne grupin C, Porto fitoi ndaj 2-0 ndaj Olympiacos, dhe Manchester City fitoi me rezultat 0-2 ndaj Marseille.

Grupi D solli fitoren e Liverpool me rezultat 2-0 ndaj Midlyjland, dhe barazimin mes Atalantas dhe Ajaxit me rezultat 2-2.
Shtuar më 27/10/2020, ora 23:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori