Rezultatet ne ligat europiane
Pëlqej
Albeu.com
Jane zhvilluar mbreme disa nga ndeshjet ne ligat me te rendesishme europiane. Real Madrid mposhtet nga Valladolid ndersa Manchester U. fiton bindeshem 5:0. Edhe Juventus dhe Inter kane shenuar fitore. Ja rezultatet ...
La Liga
Valladolid 1 - 0 Real Madrid


Premier League
West Bromwich A. 0 - 3 Chelsea
Bolton W. 0 - 2 Liverpool
Arsenal 0 - 2 Aston Villa
Blackburn R. 1 - 2 Sunderland
Fulham 2 - 1 Tottenham H.
Manchester U. 5 - 0 Stoke C.
Newcastle U. 2 - 2 Wigan Athletic
West Ham U. 0 - 0 Portsmouth


Serie A
Palermo 0 - 2 Inter Milan
Juventus 4 - 1 Genoa


Bundesliga
Bayer Leverkusen 2 - 1 Schalke
Borussia Dortmund 4 - 0 Eintracht Frankfurt
Energie Cottbus 1 - 0 Karlsruhe
Hertha BSC 2 - 1 Hamburger SV
Hoffenheim 3 - 2 Wolfsburg
Monchengladbach 2 - 2 Bayern Munich
Stuttgart 0 - 0 Arminia Bielefeld
Hannover 1 - 1 Bochum


Francë, Ligue 1
Auxerre 1 - 0 Sochaux
Le Havre 1 - 3 Paris S.G.
Le Mans 1 - 0 Valenciennes
Marseille 2 - 3 Lorient
Nancy 1 - 1 Caen
Toulouse 2 - 0 Grenoble
Shtuar më 16/11/2008, ora 16:47
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori