Rezultoi pozitiv tek testi i dopingut, Usain Bolt i hiqet një medalje ari
Atleti xhamajkan, Nesta Karter ka humbur apelin e tij në CAS kundër vendimit për t’i hequr medaljen e artë skuadrës së Xhamajkës dhe kësisoj e ka pësuar edhe kampioni i Botës, Usain Bolt.

Karter rezultoi pozitiv në testin e dopingut të Lojërave Olimpike “Pekin 2008” me një substancë të ndalur simuluese, në bazë të testeve të bëra në janarin e kaluar, ndaj Xhamajkës o është hequr medalja e ari e dhënë dhjetë vjet më parë.

Ndërsa Bolt ka një medalje më pak në karrierën e tij pas këtij vendimi. /albeu.com/
Shtuar më 31/05/2018, ora 18:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori