Ribery do ti bashkohet Xavi Hernandez në Katar
Franck Riberi do t’i japë lamtumirën Bayern Munichut në fund të këtij edicioni.

Sulmuesi francez është në vitin e tij të fundit të kontratës me Bavarezët dhe nuk do ta vazhdojë atë.

35-vjeçari është duke e përfunduar sezonin e 12-të me kampionin e shumëfishtë të Gjermanisë.

Ka qenë e përditshmja gjermane Kicker që ka njoftuar se Ribery karrierën do ta vazhdoj në Katar.

Anësori ka arritur marrëveshje me skuadrën nga Katari, Al-Sadd për të nënshkruar kontratë tri vjeçare.

Në Al-Sadd, Ribery do të jetë shok skuadre me legjendën e Barcelonës, Xavi Hernandez.

Ribery ka zhvilluar 416 ndeshje zyrtare me Bayernin, ku ka shënuar 122 gola dhe ka bërë 183 asistime. /albeu.com/
Shtuar më 14/03/2019, ora 19:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori