Rikthehen emocionet e Champions League
Champions League
Liga e Kampionëve do të rikthehet sonte në mbrëmje me ndeshjet e raundit të katërt të fazës së grupeve.

grupin E, Çelsi dhe Leverkusen, që janë afër kualifikimit, do të me Genk dhe Valencian. Gjermanët nëse arrijnë të marrin pikë në Mestaja, hedhin një hap të sigurtë në kalimin e grupit.

Ndërkohë, në grupin F, Arsenali që tashmë është kthyer në formë më të mirë do të synojnë pikët e plota ndaj Marseille për të synuar vendin e parë në grup.

Interes shfaqin edhe takimet e grupit G, ku po thuaj se të gjitha skuadrat e këtij grupi synojnë të sigurojnë kalimnin në fazën tjetër. Zenit-Shaktahr, është ndeshja pikante e këtij grupi.


grupin tjetër ku bëjnë pjesë Milan dhe Barcelona që kanë 7 pikë secila, duket se kalimi i grupit është një kapitull i mbyllur. Mbetet pezull vetëm vendi i tertë që të çon në Europa League dhe ku në luftë janë Bate Borisov dhe Viktoria Plzen. Vendi i parë në grupin H do përcaktohet në ndeshjen direkte të 3 nëntorit mes Milanit dhe Barcelonës. /albeu.com/
Shtuar më 01/11/2011, ora 13:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori