Rikthehet fuqishëm Arsenali, merr një pikë ndaj Bournemouth (VIDEO)
Arsenali ka arritur të marrë një pikë ndaj Bournemouth, duke u rikthyer nga disavantazhi prej 3:0, për të barazuar në 3:3.

Arsenali nuk e nisi mirë takimin duke pësuar dy gola deri në minutën e 20’të të ndeshjes, Daniel dhe Wilson shënuan për 2:0, para se Fraser të shënojë për 3:0 në minutën e 58’të.

Më pas djemtë e Wenger u rikthyen furishëm, të cilët gjetën rrugën drejt golit brenda pesë minutave, Sanchez dhe Perez shënuan për 3:2 në minutat 70’të dhe 75’të. Deri në fund të ndeshjes, Arsenali kishte disa raste, dhe goli i barazimit erdhi në minutat shtesë, Oliver Giroud shënoi me kokë për rezultatin përfundimtar 3:3./Albeu.com/

Shtuar më 03/01/2017, ora 22:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori