Rikthehet kriza te Real Madrid, turpërohet 3-0 nga Eibar (VIDEO)
Eibar ka turpëruar Real Madrid me rezultatin ne thellë 3-0 sfidën e zhvilluar në orarin e drekës. Kampionët e Europës zhvilluan një ndeshje shumë të dobët dhe pa dëshirë për të fituar takimin.

Ndërkohë Eibar i shënoi golat në miutën e 16 me autor Escalante i cili hapi serinë e golavë që më pas vendasit do të shënonin e dy gola të tjerë me Enrich dhe Kike.

Duket sikur kriza e Real Madrid kaloi pas 2 fitoreve radhazi në La Liga dhe një fitore të thellë ndaj Plzen në Champios. Por problemet për Real Madrid këtë sezon nuk fund. Një nisje e mirë në fillm sezonit pas 5 fitoreve radhazi por më pas munguan rezultaatet dhe Lopetegui u shkarkua menjëherë pas humbjes 5-0 në ndaj Barcelonës.


Largimi i Cristiano Ronaldos dhe Zinedinë Zidanë, ka ndikuar keqazi tek Reali. Brenda një kohë të shkurtër ekipi Madrilen u këthye nga parajsa në ferr, teksa në maj fitoi titullin e 12 të Uefa ‘’Champios League’’.

Solari ka marë përgjegjesitë e veta në skuadër teksa ka marrë besimin e Fiorento Perez, megjithatë të punosh tek Reali Madrid është shumë e vështirë dhe këtë e di mjaft mirë Solari.


Aktualisht Reali pozicionohet në vëndin e 6 me 20 pikë, ndërsa diferenca mund të thellohet në rast se Barcelona fiton ndaj Atletico Madrid sot në mbrëmje vete +7 dhe praktikisht duket disi e pamudur qe Reali të synojë titullin këtë sezon. /albeu.com/Shtuar më 24/11/2018, ora 13:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori