Rikthehet Valverde, gati firma me skuadrën e njohur
Ernesto Valverde do të rikthehet për të stërvitur një skuadër futbolli.

Valverde tani është në negociata me gjigantin tjetër spanjoll Valencia.

"Lakuriqët" janë duke synuar të ndërtojnë një ekip konkuruese për edicionin e ardhshëm dhe e shohim Valverden si trajnerin e duhur për të arritur suksese.

Mediat spanjolle kanë raportuar se marrëveshja mes palëve është shumë afër dhe kanë mbetur vetëm disa detaje.

Gjatë ditëve të ardhshme pritet prezantimi i ish-trajnerit të Athletic Bilbaos dhe Barcelonës në stolin e Valencias.
Shtuar më 29/06/2020, ora 16:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori