Ringjallet Reali, 7 gola në Bernabeu (VIDEO FOTO)
Gola, penallti të shënuara, penallti të humbura, kartona të kuq, çdo gjë e ka pasur ndeshja e sotme midis Real Madrid dhe Sevillas e cila përfundoi me rezultatin 7-3.

Golat u shënuan nga Bale (13’, 27’), Ronaldo (31’ penallti, 60’, 72’), Benzema (53’, 80’) dhe për miqtë Bacca (40’) Rakitiç (38’ penallti, 63’) humbi edhe penallti ku mund ta çonte rezultatin në 6-4.

Me të kuq u ndëshkua M’Bia (75’).

Reali ndodhet në kuotën e 25 pikëve pas 11 javësh gjashtë më pak se Bacelona dhe dy më pak se Atletico e cila luan nesër. /albeu.com/

Real Madrid-Sevilla 7-3

Shtuar më 31/10/2013, ora 00:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori