Rinovimi është larg, United e Schalke pas De Jong
Sipas asaj që shkruan "Mundo Deportivo", Nigel De Jong, të cilit i skadon kontrata në qershor, vështirë se do të vendosë të rinovojë me Milanin. Akordi mes mesfushorit holandez dhe klubit kuqezi duket shumë larg ndaj dhe futbollisti po shikon për një skuadër të re.

Për De Jong interesohen shumë dy klube me emër në Europë: Manchester United i Van Gaal (De Jong është nxënës i tij) dhe Schalke 04 në Gjermani. /albeu.com/
Shtuar më 06/01/2015, ora 10:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori