Rivaldo: Barcelona mund ta mposht Chelsean
Pëlqej
Ish-lojtari i Barcelonës Rivaldo beson se gjigandët katalanas do ta mposhtin Chelsean në UEFA Champions League.

Braziliani fitoi katër trofe gjatë kohës së tij pesëvjeçare në "Camp Nou", duke përfshirë dy La Liga.

"Barcelona është forca më e fortë dhe definitivisht janë favoritë", tha Rivaldo për Marca.

"Ju gjithmonë duhet të tregoni shumë respekt ndaj skuadrave angleze dhe vështirësitë që ata paraqesin, por në fund të fundit Barça ka lojtarë më të mirë dhe një ekip më të mirë".

Braziliani u pyet më pas pr humbjen e skuadrës së tij nga një humbje e parë 3-1 në Stamford Bridge 18 vjet më parë për të arritur në fund me fitoren 6-4 në total.

"Ishte një lojë veçanërisht e vështirë dhe humbja në Londër e bëri situatën shumë të vështirë," vazhdoi ai.

"Unë kisha mundësinë për ta bërë atë 4-1 në pjesën e dytë me një penallti, por nuk mund të shënoj ... por fatmirësisht ne përparuam në kohë shtesë me dy gola më shumë". përfundoi Rivaldo
Shtuar më 20/02/2018, ora 18:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori