Rivaldo këshillon Realin për pasuesin e Ronaldos
rivaldo00
Ish-lojtari i skuadrës së Barcelonës, Rivaldo është prononcuar së fundmi në lidhje me situatën aktuale te skuadra e Real Madrid. Braziliani ka deklaruar se skuadra e Realit duhet të transferojë yllin belg që aktivizohet te Chelsea, Eden Hazard.

“Sulmuesi bel është një lojtarë i madh dhe ai mund të jetë një opsion shumë i mirë për të kaluar në klubin e tij të ëndrrave, Real Madrid gjatë afatit kalimtar. Hazard ishte i mrekullueshëm për Belgjikën në Botëror ka startuar shumë mirë në sezonin e ri për Premier Ligë.

Për këtë arsye, Real Madridi duhet ta merr në konsideratë transferin e tij, sidomos pas formës së tyre të dobët dhe dëshirën e Hazardit që të luaj në Bernabeu”, tha Rivaldo. /albeu.com/

Shtuar më 12/10/2018, ora 11:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori