Rivalët e përjetshëm bëhen bashkë për "ndeshjen e Shekullit" ?
Finalja e Copa Libertadores mes River Plate dhe Boca Juniors mund të bëjë bashkë Leo Messin dhe Cristiano Ronaldon.

Të dy janë ftuar nga Federata Spanjolle e Futbollit, teksa argjentinasi i Barcelonës ka konfirmuar pjesëmarrjen.

Cristiano Ronaldo nga ana tjetër ende nuk e ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij siç, shkruan AS.

Federata parashikon që të dy të ndjekin krah për krah këtë sfidë, por mendohet se Cristiano Ronaldo nuk do e pranojë këtë kërkesë.

Dy arsyet se përse ai mund të marrë këtë vendim sipas "AS" janë prezenca e Leo Messit, si dhe rikthimi në Bernabeu.

Federata është ende në pritje të një konfirmimi nga portugezi.


Shtuar më 07/12/2018, ora 09:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori