"Rivaliteti me Messin e detyruan Ronaldon të braktiste Madridin"
Cristiano Ronaldo mori vendimin që të largohet tek klubi i Juventus duke "braktisur" kështu klubin që i dha gjithçka për 9 vite me rradhë.

Së fundmi në media po flitet për arsyet që çuan Ronalodn për të marrë këtë vendim dhe shakaku kryesorë thuhet se është rivaliteti me Lionel Messin.

Këtë gjë e ka pohuar legjenda e Manchester United Ryan Giggs.

“Jam i habitur se ai e la Real Madridin dhe shkoi në Itali”, tha Giggs për ITV. “Mendoj se është sfidë e madhe për të, ama ka shkuar në një klub të madh. Është goxha CV ta kesh Manchester United, Real Madridin dhe Juventusin në CV tënde”, shtoi ai.

Por Ryan Giggs tha se ai është larguar se ka një fiksim për të qenë më i mirë se Leo Mesi.

“Ai e ka fiksim të jetë më i mirë se Messi. Tani mund të thotë se ‘e bëra në Angli, e bëra në Spanjë, dhe tani do ta bëj në Itali – si dhe e bëra me Portugalinë’. Prandaj, me siguri ky do të jetë argumenti i tij kur të pyetet se a është më i mirë se Mesi”, theksoi ai. /albeu.com/
Shtuar më 11/07/2018, ora 16:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori