R.Madrid, Sergio Ramos arrin rekordin e Roberto Carlos
Sergio Ramos po shndërrohet në një nga mbrojtësit që ka shënuar më shumë gola në historinë e Realit të Madridit. Goli ndaj Gedafes në fundjavën që lamë pas ishte e katërta për të këtë sezon.

Ndërsa në 289 ndeshje të luajtura me fanellën e "Los Blancos" ai ka realizuar 36 gola: 28 në kampionat, 4 në Champions League, 2 në Kupën e Mbretit dhe 2 në Superkupë. Mesatarja është 1.12 gola për ndeshje.

Me këtë ritëm ai ka arritur rekordin e një mbrojtësi të paharruar te “Galaktikët”, brazilianit Roberto Carlos. Braziliani ka shënuar 66 gola në 512 ndeshje me Realin e Madridit, dhe të dy kanë të njëjtën mesatare.

Në këtë sezon, Ramos është golashënuesi i shtatë më i mirë i kryeqytetasve. /albeu.com/
Shtuar më 07/02/2012, ora 12:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori