Robben shpreh dhimbjen që ka pas fitores së Suedisë 8-0
Anësori i Hollandës Arjen Robben shprehu zhgënjimin e tij pas fitores së thellë të Suedisë kundër Luksemburgut. Hollandezi tha se tani ata e kanë siguruar Play Off-in dhe se Hollandës i mbetet vetëm për ti uruar suksese.

"Kjo dhemb. Fatkeqësisht kjo është pjesë e sportit. Pas fitores së Suedisë, ju nuk mund të bëni asgjë. Një fitore 7:0 ndaj Suedisë në shtëpi nuk do të ndodh." tha Arjen Robben.

Hollandës do i nevojitet një fitore 7-0 në ndeshjen e fundit kundër Suedisë, rezultat ky që vetë ylli i Holandës e shikon si të pamundur. / albeu.com /
Shtuar më 08/10/2017, ora 15:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori