Roberto Carlos, Cafu dhe Del Piero parashikojnë fituesin e finales (FOTO LAJM)

Nesër zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve mes Tottenham dhe Liverpool në Madrid.

Disa nga legjendat e futbollit kanë filluar të parashikojnë fituesin e ndeshjes, transmeton Indeksonline.

Legjenda braziliane, Roberto Carlos ka zgjedhur Liverpool-in si fitues me rezultat 2:3.

Mendim tejet interesant që ka nxitur shumë komente në rrjetet sociale ka pasur, legjenda e Italisë, Del Piero.

Sipas parashikimit të tij ndeshja do të mbaroj barazim me rezultat 4:4.Liverpool erdhi në finale pas rikthimit të madh kundër Barcelonës nga 3:0. Ndërsa Tottenham zhvilloi ndeshje dramatike duke arritur ta kthej rezultatin në pjesën e dytë në 3:2.
Shtuar më 31/05/2019, ora 23:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori