Roberto Carlos shpjegon se cili është dallimi mes Cristianos dhe Messit
Ish anësori Madrilen, Roberto Carlos nuk ka dyshime dhe ka disa arsye për atë se Cristiano Ronaldo është më i mirë se argjentinasi Leo Messi.

Carlos ka dhënë një intervistë për mediat spanjolle në të cilin ka folur për dallimin mes Cristianos dhe Messit.

”Unë e shoh atë në stërvitje çdo ditë dhe më impresionin puna e tij. Eshte impresionante qëndrimi i tij përball stërvitjes, përgjegjësisë së ndeshjeve. Ai dëshiron të përmirësohet çdo ditë. Ky është dallimi i tij me Messin.”, thotë Braziliani, përcjellë A.

”Messi është një fenomen dhe Neymar gjithashtu. Por kjo mënyrë e stërvitjesCristianos, profesionalizmit, koncentrimit, motivimit dhe dëshirës për të fituar, e dërgon Portugezin një hap para tjerëve.” përfundoi Carlos. /albeu.com/
Shtuar më 03/01/2018, ora 17:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori