Roberto Carlos tregon detaje për transferimin e tij nga Interi te Reali: Për 10 minuta
Një nga mbrojtësit legjendar brazilian ka treguar një detaj interesant rreth transferimit të tij nga Interi te Reali, duke u shprehur se ai e përpjeshtoi transferimin e tij në 10 minuta.

Carlos u transferua nga Palmeiras në Inter në 1995, por vetëm një sezon kaloi në Serie A para se të bashkohej me Real Madrid.

Me menaxherin anglez Roy Hodgson në krye të Nerazzurri në atë kohë, Carlos zbuloi se ai organizoi largimin e tij nga ‘San Siro’ më shpejt pasi u bë e qartë se ai nuk do të luante rolin e tij të preferuar në mbrojtje.

"Kam luajtur në krah (te Inter)", i tha Carlos FIFA-s në Instagram. "Problemi është se në shtatë ndeshjet e para, unë shënova shtatë gola".

"Ata ma dhanë një rol përpara në Itali në 1995 dhe unë pësova shumë për shkak të saj".

"Unë fola me (presidentin e Interit Massimo( Moratti dhe i thashë atij se nuk mund të vazhdoja të luaja përpara, sepse pas tre muaj, unë kisha Kupën e Amerikës dhe atë ditë pata një takim me [presidentin e Realit] Lorenzo Sanz dhe në dhjetë minuta, unë u largova dhe vendosa për Real Madridin. Në atë kohë, gjërat u bënë shumë shpejt".
Shtuar më 22/04/2020, ora 09:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori