Roberto Mancini emëron kapitenin e ri pas largimit të Buffonit
Ditën e djeshme, tekniku i ri i Italisë, Roberto Mançini bëri publike listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen e prezantimit të tij, ku ra në sy rikthimi i dy sulmuesve Zaza dhe Baloteli si dhe mungesa e legjendës Buffon, i cili u largua nga kombëtarja, si dhe mungesa e De Rossit dhe Chiellinit të dëmtuar.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, pas largimit të kapitenit Bufon, shiriti do ti kalojë Leonardo Bonuçit, i cili do të jetë lideri i ri i Italisë.

Pas gradimit si kapiten te skuadra e Milanit, ky është një tjetër vlerësim për qendërmbrojtësin italian. /albeu.com/
Shtuar më 20/05/2018, ora 17:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori