Roma bën gati revolucionin, ja yjet që largohen në merkaton e verës (FOTO LAJM)

SZCZESNY
Humbja në derbi me Lazion është pika që mbushi gotën e Romës. Situata në klubin verdhekuq nuk është aspak pozitive dhe kjo ka bërë që drejtuesit me drejtorin e ri sportiv, Monchi, të planifikojnë një plan revolucioni.

Ai po punon për të qartësuar sa më parë çështjen e trajnerit dhe më pas do të piketojë blerjet dhe largimet e mundshme të verës.
Sipas mediave italiane, as emrat e mëdhenj të kësaj skuadre nuk do të jenë imunë ndaj pastrimit që do të bëjë Monchi me Manolas, Nainggolan, Dzeko, Szczesny e Salah në listë.

Skuadra e sezonit të ardhshëm do të ketë në boshtin e saj emra si Alisson, Fazio, De Rossi, Strootman e Perotti, ndërsa Rudiger dhe Paraedes do të kenë edhe një shans tjetër. Paralelisht me largimet do të punohet edhe me emrat e rinj që do të mbërrijnë në Trigoria dhe kjo varet nga klasifikimi përfundimtar në kamionat pasi vendi i tretë do të humbiste shumë miliona për arkën e klubit.

Shtuar më 03/05/2017, ora 13:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori