Roma fiton derbin ndaj Interit (VIDEO)
Roma ka mposhtur Interin me rezultat 3:1 në Giuseppe Meazza.
Golat për Romën i shënuan mesfushori Radja Nainggolan (12’ dhe 56’), i cili realizoi dy gola të bukur dhe Diego Perotti, ndërsa për Interin shënoi Mauro Icardi.

Pas kësaj fitore, Roma i afrohet në shtatë pikë Juventusit, që ka grumbulluar 59 pikë, derisa Interi zbret në pozitën e gjashtë me 48 pikë të grumbulluara. /Albeu.com/

Shtuar më 26/02/2017, ora 22:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori