Roma fiton me vuajtje ndaj Cagliarit (VIDEO)

Pëlqej
Roma ka arritur të fitojë me vuajtje kundër Cagliaritshënoi golin në minutat e fundit të ndeshjes

Golin e fitores e shënoi Federico Fazio në minutën e 94’-të, teksa ishin dhënë gjashtë minuta shtesë.

Roma humbi edhe një penalti në këtë ndeshje. Diego Perotti dështoi nga pika e bardhë në minutën e 53’-të, gabim që mund t’i kishte kushtuar shumë Romës nëse VAR do t’ia anulonte golin Fazios, që ishte gol i diskutueshëm.

Pas kësaj fitore të rëndësishme, Roma ka grumbulluar 38 pikë, aq sa Juventusi dhe vetëm dy më pak se Interi në pozitën e dytë, por ekipi i Di Francescos ka një ndeshje më pak të zhvilluar. /albeu.com/
Shtuar më 16/12/2017, ora 22:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori