Roma hedh vështrimin kah Higuain
Gonzalo-Higuain
Klubi italian, Roma e sheh sulmuesin e Real Madridit, Gonzalo Higuain si zëvendësues ideal për sulmuesin, Mirko Vucinic.Sulmuesi Malazez u transferua disa ditë më parë tek Juventusi.

Sky Sport 24 tregon se Roma është e gatshme që ta shes edhe sulmuesin Marco Borriello tek ekipi francez PSG vetëm për të transferuar Higuainin.

Skuadra e Romës është e gatshme që të paguaj rreth 30 milion euro për të siguruar shërbimet e argjentinasit.

Higuain është në presion te Real Madridi pasi forma e Karim Benzema është duke u rritur çdo ditë e më shumë dhe kjo mund të sjellë edhe mos prezencën e tij në formacionin bazë të Real Madridit./albeu.com/
Shtuar më 03/08/2011, ora 12:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori