Roma këmbëngul për Xherdan Shaqirin
Jo vetëm Balanta për merkaton e janarit për Romën. Verdhekuqtë janë në kërkim të një mbrojtësi pas dëmtimeve të shumta që kanë kushtëzuar skuadrën dhe objektivi i parë mbetet futbollisti i River Plate. Roma ka gati 10 milionë euro për të bindur argjentinasit. Por sipas asaj që shkruan "Corriere dello Sport", skuadra e Rudi Garcias ka ndermend të rikthehet edhe të një objektiv i vjetër.

Pavarësisht rinovimit të para pak javëve me PSG-në Adrien Rabiot vazhdon të jetë një ndër futbollistët më të kërkuar te Roma, por Drejtori Sportiv Walter Sabatini ka në axhendë edhe një tjetër lojtar. Ai është Xherdan Shaqiri, i cili kërkohet edhe nga Juventus.

Drejtuesi roman do të takohet me agjentin e Shaqirit pas pak ditësh duke tentuar ti marrë një tjetër futbollist rivalëve të Juventus ashtu siç bëri edhe me Iturben. /albeu.com/
Shtuar më 19/11/2014, ora 11:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori