Roma merr 3 pikët e para sezonale përballë Sassuolos (VIDEO)
Roma ka fituar me rezultat 4-2 ndaj Sassuolos në ndeshjen e xhiros së tretë të Serie A.

Skuadra nga kryeqyteti italian golat i shënoi që në pjesën e parë duke e vulosur dilemën e fituesit.

Golat për Romën i realizuan Cristante (12′), Dzeko (20′), Mkhitaryan (22′) dhe Kluivert (33′).
pjesën e dytë Berardi realizoi dy gola (53′ dhe 72′) por që nuk ishin të mjaftueshme.

Me këtë fitore, Roma tashmë ka pesë pikë në vendin e shtatë, derisa Sassuolo mbetet me vetëm pikë.
Shtuar më 15/09/2019, ora 21:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori