Roma mposht Udinesen dhe merr vendin e tretë (VIDEO)
Pëlqej
Roma ka arritur të mundë Udinesen me rezultatin e pastër 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 13 të kampionatit Italian të futbollit. Skuadra Kuq e verdhë nga kryeqyteti ka marrë tre pikë shumë të rëndësishme për tabelën e klasifikimit. Ka qënë Menez ai që ka kaluar Romën në avantazh në minutën e 24 të pjesës së parë dhe Borriello ai që ka vulosur takimin në minutën e 56.

Roma pas kësaj fitore ngjitet përkohësisht në vendin e tretë me 22 pikë duke lënë pas Interin dhe Juventusin me nga 20 pikë. (albeu.com)


Shikoni golat:


http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/d2zSCY91ZzsehsqWDUeW/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" width="480" height="400">
Shtuar më 20/11/2010, ora 19:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori