Roma nuk fal, mposht bindshëm Sampdorian (VIDEO)
Roma ka mposhtur Sampdorian me rezultatin 4-1 në "Stadio Olimpico", ndeshje e vlefshme për javën e 12 të Serie A.

Ai që zhbllokoi ndeshjen ishte Juan Jesus në minutën e 19'.

Rezultatin e dyfishoi sulmuesi i talentuar, Patrick Schick në minutën e 59'.

Dy gola të tjerë për Romën i shënoi El Shaarawy në minutat (72' dhe 90+3').

Golin e nderit për miqtë e shënoi Defrel në minutën e 89'.

Pas kësaj fitoreje Roma renditet në vendin e 6 me 19 pikë, ndërsa Sampdoria në vendin e 12 me 15 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 11/11/2018, ora 17:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori