Roma nuk heq dorë nga bomberi i Torinos
Për Adrea Belottin ky mund të jetë sezoni i tij i fundit me Torinon.

Në sezonin e shkuar Italiani kushtonte reth 100 milion eurom ndërsa këtë sezon vlera e tij ka rënë ndjeshëm në reth 50 milion euro teksa ka shënuar vetëm 9 gola.

Është Roma që ka shprehur interesim për ta transferuar Belottin në Olimpico, teksa shihet si pasuesi i Dzekos.

"Corriere Dello Sport" skruan se verdhekuqtë janë gati të ofrojnë 45 milionë euro si dhe Diego Perottin për të arritur tëk Belotti.

Ndërkohë 25-vjeçari ka një kontratë me Torinon deri në vitin 2021. /albeu.com/

Shtuar më 23/02/2019, ora 09:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori