Romagnoli: "Ai më ka mësuar shumë"
Pëlqej
Alessio Romagnoli thotë se shoku i skuadrës së tij Leonardo Bonucci i ka mësuar shumë me skemën me tre mbrojtës.

Bonucci u bashkua me Rossonerët në një kontratë me një shumë prej 40 milionë eurosh nga Juventusi këtë verë, dhe shoku i tij i ri tashmë ka mësuar shumë prej tij, shkruan Albeu.com.

"Unë e kisha takuar tashmë në ekipin kombëtar vitin e kaluar," tha Romagnoli.

"Vlera e tij janë të mëdha dhe të gjithë e dinë këtë, ai më ka mësuar shumë me mbrojtësit e ekipeve të tjera kombëtare, si të luajë në një ndeshje të shtyrë mbrapa.

"Ai më thotë të shkoj përpara, sepse ai mund të rri i vetëm në mbrojtje. Ai është një kampion i madh dhe ju mund ta mësoni vetëm prej tij." ishin fjalët e mbrojtësit të ri. /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2017, ora 19:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori