Ronaldinho: Një derbi me pamje nga pankina
E premtja dhe e shtuna janë dita e zgjedhjeve, duke ja bërë të mundur dëmtimet, të Rafa Benitez dhe Massimiliano Allegri. Në seancat e fundit stërvitore fillon të qartësohet 11 titullarët që do të luajnë në derbi dhe të rejat më interesante vijnë nga kampi kuqezi, ku as dëmtimet e Patos dhe Inzaghit nuk mund ti krijojnë hapësirë në formacionin titular Ronaldinhos tek Milani. Allegri në fakt do të preferonte Robinho dhe Ibrahimovic në sulm përpara Seedorf trekuartist. Ndërkohë nga kampi tjetër Sneijder rekuperohet dhe sulmi I Interit do të jetë me Militon para treshes Eto’o ,Sneider, Pandev.(albeu.com)
Shtuar më 12/11/2010, ora 10:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori