Ronaldo braktis kombëtaren e Portugalisë
cr7 1
Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo me shumë mundësi nuk do të luajë me Argjentinën në ndeshjet e Nations League. Sipas së përditshmes “Record”, luzitani i ka kërkuar trajnerit Santos dhe presidentit të federatës. Fernando Gomës për të mos u grumbulluar me kombëtaren e tij. Sfidat që ai pritet të mungojë janë ndaj Polonisë, Italisë dhe Skocisë.

Të njëjtën gjë Ronaldo e bëri edhe në muajin shtator ku vendosi të qëndronte te Juventusi duke refuzuar kombëtaren e tij. Natyrisht që nuk është një lamtumirë pasi 33 vjeçari do të rikthehet me kombëtaren në vitin 2019.

Edhe një herë tjetër pesë herë fituesi i “Topit të Artë” po tregon se sa i përkushtohet klubit të ri të Juventusit. /albeu.com/Shtuar më 04/10/2018, ora 16:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori