Ronaldo çon "UEFA Super Cup" në Madrid (VIDEO-FOTO)
Pëlqej
Reali i Madridit është fituesi i Superkupës së europës, pasi ka mposhtur Sevillan me rezultatin 2-0.

Cristiano Ronaldo ishte lojtari i fundit që shënoi gol në fitoren 4-1 me Athletico Madridin në finalen e Championsit, por jo i vetmi.

Sonte ai ishte lojtari i vetëm që shënoi, duke i dhënë kështu trofeun e dytë të Superkupës Europiane Realit.

Portugezi zhbllokoi rezultatin në minutën e 30 dhe e vulosi takimin vetëm 3 minuta pasi kishte filluar pjesa e dytë.

Ky ishte trofeu i tretë për Realin pas fitimit të Kupës dhe Championsit. /albeu.com/
Real-Sevilla finale foto

Shtuar më 12/08/2014, ora 22:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori