Ronaldo dhe Mourinho, lojtari dhe trajneri i shekullit në Portugali (FOTO LAJM)

Jose Mourinho - trajneri i shekullit
Dy ditë pas "Topit të Artë" Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin si "Futbollisti më i mirë në historinë e Federatës Portugeze të Futbollit" gjatë një ceremonie gala të zhvilluar në "Casino de Estoril" me rastin e 100 vjetorit të themelimit të organizatës.

Ylli i Real Madrid la pas dy emra të mëdhenj të futbollit si Eusebeio dhe Luis Figo.

Nderohet edhe Jose Mourinho, i përzgjedhur si "trajneri portugez i shekullit" duke lënë pas Artur Jorge, Manuel Jose dhe Jose Maria Pedroto. /albeu.com/
Shtuar më 15/01/2015, ora 13:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori