“Ronaldo do të vuaj në Serie A”
Transferimi i “shekullit”, kalimi i Cristiano Ronaldo te Juventus është komentuar gjatë në nga legjenda të ndryshme. I fundit që është prenoncuar për këtë çështje është braziliani Cafu. Në fjalën e tij ai tha se portugezi do të vuajë në vitin e parë në Serie A pasi futbolli atje është i ndryshëm nga ai spanjoll.

Fjalë këto që vijnë nga një legjend që luajti për 1 vite ne Serie A.“Ronaldo do të vuajë në vitin e parë në kampionatin Italian pasi është shumë i ndryshëm me atë spanjoll. Mendoj se Cristiano është më i miri në botë dhe do t’I shtojë vlerat kampionëve në fuqi të Serisë A”, tha Cafu./albeu.com/
Shtuar më 02/10/2018, ora 10:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori