Ronaldo flet për skandalin e Juventusit në Calciopoli
Ikona e Interit, Ronaldo pretendon se 'drejtësia është bërë' kur Juventusi ra në Serie B por gabimisht vuri në dukje se Bianconerët u dërguan në Serie C.

Juve u godit nga skandali i Calciopolit të vitit 2006, por Ronaldo ndjeu që Interi pësoi aq shumë në vitet e ndërtimit të dënimit të bardhezinjëve.

"Gjatë kohës sime në Inter nuk kemi luftuar vetëm me skuadra të tjera, por edhe me një sistem të tërë të korruptuar", tha Ronaldo.

"Ne kemi zbuluar atë disa vjet më vonë, kur disa njerëz dolën në burg dhe JuventusiSerie C. Drejtësia u krye", deklaroi ai. /albeu.com/
Shtuar më 21/03/2018, ora 23:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori