Ronaldo hat-trick në fitoren e Portugalisë (VIDEO)
Portugalia arriti një fitore rokamboleske 4-2 në Irlandën e Veriut, duke i rrëmbyer kryesimin e grupit F, Rusisë.

Golat për Portugalinë u shënuan nga Bruno Alves (21') dhe tre gola të tjerë nga Ronaldo (68', 77' dhe 83') ndërsa për Irlandën e Veriut golin e vetëm e shënoi Jamie Ward në minutën e 52-të.

Në Grupin F, kryeson Portugalia me 17 pikë para Rusisë me 12 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2013, ora 00:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori