"Ronaldo i ngjason më shumë Maradonës, Messi nuk ka asgjë, nuk ka pasion"
Diskutimet për futbollistin më të mirë në botë, apo në historinë e futbollit nuk mund të përfundojnë në asnjë moment.

Diskutimet për aktualin më të mirë janë mes Mesit dhe Ronaldos ndërsa për atë në histori, shtrihen edhe te Maradona, i cili fatkeqësisht u nda nga jeta para disa ditëve më parë.

Së fundmi, rreth atij që i ngjason më shumë legjendës argjentinase në aspektin e pasionit për lojën, trajneri i Benfikës, Horge Zhezus shprehet se CR7 është më pranë Maradonës, duke theksuar se Mesi nuk ka pasion.

“Sot mes dy më të mirëve në botë, Mesi dhe Ronaldo, ky i fundit ka pak nga ajo që kishte Maradona. Mesi nuk ka asgjë, ai nuk ka pasion. Është lojtar i madh, por po flasim për ndjenja dhe pasion për lojën dhe futbollin. Dhe, në këtë aspekt, mendoj se Maradona ishte më i madh se të gjithë”, u shpreh Zhezus.
Shtuar më 01/12/2020, ora 18:38
sabri caushi
e Martë 1 Dhjetor 2020, Ora 19:58
i ke pire ilacet mor truthar ronaldo eshte peshngrites jo futbollist.
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori