Ronaldo i paarritshëm brenda dhe jasht fushës, kap shifër rekord në 'Instagram' (FOTO LAJM)

Cristiano Ronaldo është një nga sportistët më të sukseshëm, brenda dhe jashtë fushës.

34-vjeçari është bërë njeriu i parë që kap shifrën e 200 milionë ndjekësve në rrjetin social Instagram.

Ronaldo paguhet 48 milionë dollarë në vit nga postimet që i bën në Instagram.

Lojtari i Juventusit njihet për efektin e tij në fushën e modës dhe reklamave të shumta, gjëra që i kanë sjellur fitime të majme.

CR7 është po ashtu njeriu më i ndjekur në përgjithësi në rrjetet sociale. /albeu.com/
Shtuar më 29/01/2020, ora 10:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori