Ronaldo magjik, barazohet me legjendën e futbollit për finale Champiosi
Cristano Ronaldo ka arritur që të thyej një rekod personal sonte në Champions League.

Fituesi i pesëfishtë i Topit të Artë ka arritur gjashtë herë në finale të Champions League, duke barazuar kështu rekordin e legjendës Maldini (që nga sezoni 1992/93 që quhet me emrin Liga e Kampionëve).

Rekordin me më se shumti finale ende e mbajnë: Gento (më 8 finale me Real Madrid), Maldini (8 finale – dy si Kupa e Kampionëve dhe 6 si Liga e Kampionëve) dhe Alfredo Di Stefano më 7 finale të Kupës ë Kampionëve.
Shtuar më 01/05/2018, ora 23:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori