Ronaldo vs Messi, kush ka statistikat më të mira?
messi
Edhe pse Cristiano Ronaldo u largua nga kampionati spanjoll, krahasimet mes tij dhe yllit të Barcelonës Lionel Messi nuk rreshtin kurre. Edhe gjatë këtij viti konkurrenca është e madhe mes dy futbollistëve më të mirë në planet.

Cristiano ka luajtur 9 ndeshje më pak se argjentinasi dhe ky i fundit ka shënuar vetëm një gol më shumë plot 45 gola kundrejt 44 të Ronaldos. Dallimi i madh është te asistimet pasi Messi ka bërë 10 më shumë se portugezi. /albeu.com/
Shtuar më 13/11/2018, ora 11:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori