Ronaldo: Neymar, transferohu në Europë
Lengjenda braziliane Ronaldo i bën thirrje talentit të Santos, Neymartransferohet në Europë nëse dëshiron të bëhet më i miri në botë. 21-vjeçari është një nga talentet më të mira në botën e futbollit, i cili ka tërhequr vëmendjen e klubeve të mëdha si Bayern Munchen dhe Barcelona.

Por Neymar ka vendosur të qëndrojë në Brazil dhe transferimin për në Europë e ka shtyrë në përfundim të Botërorit 2014. Ronaldo deklaroi se Neymar është padyshim një lojtar i shkëlqyer i cili mund të bëhet një futbollist i madh nëse transferohet në Europë.

Gjithashtu Ronaldo bëri të ditur se Neymar është shumë i talnetuar për t’u limituar vetëm në Brazil. /albeu.com/
Shtuar më 02/04/2013, ora 10:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori