Ronaldo shet "Këpucën e Artë" për fëmijët në Gaza
Ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo ka shitur "Këpucën e Artë" të fituar në sezonet e shkuar për shumën e 1,5 milionë eurove, të cilat kanë shkuar në mbështetje të fëmijëve palestinezë në Gaza.

Kampioni luzitan do ti dërgojë të ardhurat e fituara në një shkollë në Gaza nëpërmjet fondacioni të themeluar prej tij në ditët në vijim.

Palestian e në veçanti Rripi i Gazës po përjeton një moment tejet tragjik dhe delikat për shkak të përplasjes ushtarake me Izraelin ku një numër i madh i viktimave kanë qënë fëmijë.

Gjest tejet human nga ana e Cristiano Ronaldos, që tregon se portugezi nuk është kampion vetëm në fushën e blertë por edhe jashtë saj. /albeu.com/
Shtuar më 21/11/2012, ora 15:52
hahaha
e Enjte 22 Nëntor 2012, Ora 02:59
veq eshte dashte ma heret e jo pak para se mu nda TOPI i ARTE , kur e pa qe nuk do ta fitoje nga nje beteje e humbur don ta fitoje luften...
agim ajazaj
e Enjte 22 Nëntor 2012, Ora 20:45
po po mir e ki edhe ti arafols
po ka shum lojtar para ronaldos qe kan fitu kepuc e topa t art
po pse nuk dul ni tjeter me ba ket gjest human si ronaldo
e tash sidomos na shiptart bash per qet pun qe po menon ti
na e kena mentalitetin e dopt jo t dopt po minus -100 aaaaa
e per qet pun jena ku jena 100 vjet mas evropes
edhe na jena t vetmit qe i vlersojm krejt gjanat ne menyra
shum neqative edhe qysh t na konvenon neve
tung tung
Feim syla
e Mërkurë 28 Nëntor 2012, Ora 22:42
Ju pai gjet naj sen ghitha punve ai nuk ka bohe pun interesi po jav ka bo dhurat me shpir eka fitue me shpir eka dhurue
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori