Ronaldo thyen tjetër rekord
Cristiano Ronaldo ka thyer një tjetër rekord në ndeshjen e djeshme ndaj Bayer Leverkusen.

Ronaldo shënoi në minutën e 88-të, në fitoren 3-0, në kuadër së Ligës së Kampionëve.

Ronaldo ka arritur t’iu shënoi gol 33 skuadrave të ndryshme, duke barazuar rekordin e legjendës së Realit, Raul Gonzalez.

Ylli portugez nuk mund të jetë shumë i qetë, pasi rivali i tij më i madh Lionel Messi ka arritur t’iu shënoi gol 32 klubeve të ndryshme.

Nëse argjentinasi luan dhe arrin të shënon gol, atëherë do të arrij ta barazojë yllin portugez.
Shtuar më 02/10/2019, ora 14:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori